27 sierpień 2021

Fałszywa pielęgniarka okradła seniorkę

Przestępcy nadal wykorzystują zaufanie i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Jednocześnie ciągle modyfikują działania. Tym razem oszustka przekonała seniorkę, że jest pielęgniarką . Wabikiem była wręczona zapomoga w kwocie 500 zł. W rezultacie seniorka straciła 11 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność ! Nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób.
REKLAMA

Starsza pani wracając z osiedlowego sklepu w Zduńskiej Woli, spotkała nieznajomą kobietę, która podała się za pielęgniarkę i wręczyła seniorce 500 zł, mówiąc że to zapomoga. Pokrzywdzona zaprosiła nieznajomą do swojego mieszkania. Po krótkiej rozmowie, oszustka opuściła mieszkanie, a seniorka po czasie zorientowała się, że została okradziona z 11 tysięcy złotych oszczędności. Rzekoma pielęgniarka zabrała również wczesniej wręczoną zapomogę. Brak czujności i wiara w drugiego człowieka doprowadziła do utraty oszczędności życia. Apelujemy o rozwagę!


Policja zwraca się z apelem, aby nie wpuszczać obcych osób do domu i nie dać się zwieść niesieniu bezinteresownej pomocy, przez nieznane nam osoby, podające się za służby medyczne czy też przedstawicieli różnych instytucji. Apelujemy także do członków rodzin seniorów, aby rozmawiali z nimi na temat tego rodzaju zagrożeń.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Zduńskiej Woli